VIDEO/ Dy gola ndaj Frosinones për të larguar frikën, Roma e Murinjos “buzëqesh” me Lukakun

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 1, 2023 | 22:48

VIDEO/ Dy gola ndaj Frosinones për të larguar frikën, Roma e Murinjos “buzëqesh” me Lukakun

Roma e Zhoze Murinjos, duket se ka larguar frikën, pas momentit të vështirë që po kalonte në kampionat, teksa triumfoi mbrëmjen e sotme me rezultatin 2-0 ndaj Frosinones së Marvin Çunit.  

 

roma frozinone

Romelu Lukaku në minutën e 22-të dhe Pelegrini të të 83-tën ishin autorët e golave për kryeqytetasit, të cilët nuk pranuan asnjë gjuajtje në kuadrat në këtë duel.  

renditja

REZULTATI

ROMA 2-0 FROZINONE

Lukaku 21′, Pelegrini 83′

– GOLI I PELEGRINIT (VIDEO)

-GOLI I LUKAKUT (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE:

445

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"