VIDEO/ Dominim total i Boston Sëlltiks, “keltët” barazojnë serinë e ndeshjeve me Filadelfian

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 4, 2023 | 9:53

VIDEO/ Dominim total i Boston Sëlltiks, “keltët” barazojnë serinë e ndeshjeve me Filadelfian

Boston Sëlltiks ka mundur me rezultatin 121-87 Filadelfia 76ers në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Konferencës së Lindjes.

celtics vs 76ers

Ai që shkëlqeu ishte Xhajlen Braun me 25 pikë, 4 asiste dhe 3 topa në tabelë, ndërsa pas tij vinte lojtari tjetër i Sëlltiks, Malkolm Brogdon, me 23 pikë, 2 asiste dhe 6 topa në tabelë.

Një dominim i fr4iskhëm nga ana e “keltëve”, të cilët fituan në çdo periodë të lojës.

Kështu seria e ndeshjeve shkoi në 1-1, me të dyja skuadrat që shihen si favorite për të triumfuar në këtë konferencë dhe për të shkuar në finalen e madhe të NBA.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"