VIDEO/ Dominim i LeBronit me shokë, Lejkërsat arrijnë në gjysmëfinalet e NBA. Uorriors dhe Kings luajnë aktin final

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 29, 2023 | 9:40

VIDEO/ Dominim i LeBronit me shokë, Lejkërsat arrijnë në gjysmëfinalet e NBA. Uorriors dhe Kings luajnë aktin final

Edhe pse pakkush e mendonte në fillim të sezonit, Los Anxhelos Lejkërs arrijnë në gjysmëfinalet e Konferencës së Perëndimit në “playoff”-et e NBA.

lejkers

LeBron Xhejms me shokë dominuan Memfis Grizlis në ndeshjen e gjashtë me rezultatin 125-85, duke e çuar serinë e fitoreve në 4-2.

D’Anxehlo Rasëll ishte ai që shkëlqeu në këtë përballje me 31 pikë, 4 asiste dhe 2 topa në tabelë, ndërsa pas tij vinte “Mbreti” Xhejms me 22 pikë, 6 asiste dhe 5 topa në tabelë.

Ata do të përballen me fituesin e Golden Stejt Uorriros-Sakramento Kings, me duelin e gjashtë mes këtyre dy skuadrave që u mbyll me fitoren e Kings me rezultatin 99-118, teksa skuadra e fundit që kalon më tej do të mësohet në sfidën finale.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"