VIDEO/ Derbi është fatal për Liverpulin, mundet nga Everton dhe i jep lamtumirën ëndrrave për titull. Mançester Junajtid triumfon me përmbysje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 24, 2024 | 23:01

VIDEO/ Derbi është fatal për Liverpulin, mundet nga Everton dhe i jep lamtumirën ëndrrave për titull. Mançester Junajtid triumfon me përmbysje

Liverpuli u ka dhënë praktikisht lamtumirën shanseve për të luftuar në javët e fundit për titullin kampon, teksa është mundur në derbin përballë Evertonit dhe tashmë mbetet pas Arsenalit në klasifikimin e Premier Ligës.

saddsadsadsadas

Ndeshja ndaj rivalëve të qytetit nuk shkoi siç shpresonte Klop, pasi vendasit gjetën avantazhin me Breithuejt dhe më pas dyfishuan shifrat me Kalvert-Ljuin duke vënë në kontroll ndeshjen dhe siguruar një fitore që i largon edhe më shumë nga zona e ftohtë e renditjes.

Ndërkaq, bie në sy fitorja 4-2 e Mançester Junajtid përballë Shefilld Junajtid, në një ndeshje ku skuadra e Ten Hag rrezikoi shumë pasi e pa veten në disvantazh fillimisht. Golat e Bruno Fernandes dhe Hojlund në pjesën e dytë ndryshuan fatin e takimit.

REZULTATET

Ullvërhempton-Bornmuth 0-1
37’ Semeniu

Kristal Palas-Njukasëll 2-0
55’, 88’ Mateta

Everton-Liverpul 2-0
27’ Breithuejt 58’ Kalvert-Ljuin

GOLI I BREITHUEJT (VIDEO)

GOLI I KALVERT-LJUIN (VIDEO)

Mançester Junajtid-Shefilld Junajtid 4-2
42’ Meguajër, 61’ (p), 81’ B. Fernandes, 85’ Hojlund / 35’ Bogëll, 50’ Brereton Diaz

GOLI I BOGELL (VIDEO)

GOLI I MEGUAJER (VIDEO)

GOLI I BRERETON DIAZ (VIDEO)

GOLI I B. FERNANDES (VIDEO)

GOLI I DYTE I B.FERNANDES (VIDEO)

GOLI I HOJLUND (VIDEO)

dfsdsdfsdfsfdsfsd

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"