VIDEO/ Brahim Diaz dhe Rodrigo i japin fitoren Realit, “los blancos” mposhtin skuadrën e Uzunit dhe ruajnë kreun

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 2, 2023 | 20:30

VIDEO/ Brahim Diaz dhe Rodrigo i japin fitoren Realit, “los blancos” mposhtin skuadrën e Uzunit dhe ruajnë kreun

Real Madridi ka mposhtur lehtësisht Granadën me rezultatin e pastër 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në La Liga.

hgjgh

Sfida u zhbllokua në minutën e 26′ nga Brahim Diaz duke mbyllur kështu pjesën e parë. Ndërsa goli që vulosi fatet e sfidës u shënua nga Rodrigo në të 57-ën.

Ndërkohë sulmuesi i Kombëtares kuqezi, Myrto Uzuni e nisi sfidën titullarë duke luajtur për 64 minuta. Me këtë fitore, Reali mbetet në kreun e kampionatit spanjoll me 38 pikë.

REZULTATI

REAL MADRID 2-0 GRANADA 

26′ Brahim Diaz, 57′ Rodrigo

GOLI I RODRIGOS (VIDEO)

GOLI I BRAHIM DIAZIT (VIDEO)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"