VIDEO/ Bogdani arrin suksesin e parë, Palermo e të rinjve shpallet kampione në Itali

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 20, 2023 | 14:04

VIDEO/ Bogdani arrin suksesin e parë, Palermo e të rinjve shpallet kampione në Itali

Një sukses fantastik për skuadrën e Palermos U-19, e cila u ngjit në Primavera 2 në Itali duke u shpallur kampione në ligën e saj.

palermo primavera

Skuadra e Di Benedetos mundi Barin në finale me rezultatin 2-1, pasi në të parën kishin barazuar 1-1.

Pjesë e këtij klubi është dhe ish-sulmuesi i njohur i Kombëtares shqiptare, Erjon Bogdani.

Rekordmeni i golave me Kombëtaren ka rolin e shefit të zbuluesve për të rinjtë, duke treguar dhe njëherë që ka bërë punë të mirë për Palermon në këtë detyrë.

Ai e ka marrë këtë rol prej afro një viti dhe që në sezonin e parë ka ndihmuar Palermon për të gjetur talente që të ngjiteshin një kategori më sipër dhe për t’u shpallur kampion në Primavera 3.

WhatsApp Image 2023-05-20 at 17.49.44

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"