VIDEO/ Barazim dramatik, skuadra e Zenelit shtang PSG-në në “frymën e fundit”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 29, 2023 | 23:17

VIDEO/ Barazim dramatik, skuadra e Zenelit shtang PSG-në në “frymën e fundit”

Barazim dramatik mes PSG-së dhe Reims, në sfidën e vlefshme për javën e 20-të të Ligës 1 franceze. Goli i shënuar nga Balogun në minutën e 90+5, shtangu skuadrën e Galtier, që udhëheqtë nga minuta e 51-të falë golit të Nejmarit.

Reims

Vendasit mbetën me 10 lojtarë në minutën e 59-të, kur Verrati u ndëshkua me karton të kuq, për një ndërhyrje të ashpër ndaj kundërshtarit. Reimsi i shqiptarit të Kosovës, Arbër Zeneli, nuk u dorëzua, teksa në fund doli nga sfida me 1 pikë. Mesfushori dardan u hodh nw fushw nw minutën e 75-tw, duke zwnw vendin e Flips.

Mesi

Falë këtij barazimi, bardhekuqtë zgjatën ecurinë pa humbje, në 12 ndeshje. Për herë të parë që pas Botërorit, Mbape, Nejmar dhe Mesi, e nisën ndeshjen të 3 së bashku nga minuta e parë duke u shfaqur kërcënues në fushë, por në fund fati duket se iu buzëqeshi miqve.

Ky ishte barazimi i tretë në 20 ndeshje për PSG-në që kryeson me një diferencë +3 nga ndjekësit e Lens.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"