VIDEO/ Atletët kenianë i dhurojnë fitoren kinezit, zyrtarët e garës nisin hetimin për trukim

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 15, 2024 | 17:32

VIDEO/ Atletët kenianë i dhurojnë fitoren kinezit, zyrtarët e garës nisin hetimin për trukim

Tre atletë kenianë duket se kanë “shitur” garën për të lënë fitues, kinezin He Jie në gjysmë-maratonën e Beijingut.

vfdgd

Kenianët ishin dukshëm të shkëputur nga pjesa tjetër dhe dukej se në metrat e fundit do të rivalizonin me njëri-tjetrin për vendin e parë. Por, në mënyrë të papritur ata stopuan duke i “hapur krahun” kinezit që u shpall fitues. (VIDEO)

Zyrtarët e garës kanë nisur tashmë një hetim për trukim nga atletët kenianë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"