VIDEO/ Arsenali triumfon me goleadë, “topçinjtë” sigurojnë vendin e parë në grup

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 29, 2023 | 22:57

VIDEO/ Arsenali triumfon me goleadë, “topçinjtë” sigurojnë vendin e parë në grup

Arsenali ka siguruar kualifikimin në turin tjetër të Ligës së Kampioneve falë një fitoreje të thellë me goleadë përballë Lens.

asdsdasdasdadasdadasda

Gjithçka ka folur për anglezët në këtë sfidë ku kanë qenë të pamëshirshëm në pjesën e parë, duke shënuar me të gjithë elementët e sulmit me radhë, për të bërë të qartë fatin e ndeshjes.

Goli i Zhorzhinjos në fund thjesht vulosi fitoren e thellë 6-0 dhe bëri më të bukur festën e Arsenalit që kalon grupin në vendin e parë, duke siguruar vazon e ekipeve kryesore në short.

ARSENAL-LENS 6-0
13′ Havertz, 21′ Gabriel Zhezus, 23′ Saka, 27′ Martineli, 45’+1′ Odegard, 86′ (p) Zhorzhinjo

GOLI I ZHORZHINJO (VIDEO)

GOLI I ODEGARD (VIDEO)

GOLI I MARTINELI (VIDEO)

GOLI I SAKA (VIDEO)

GOLI I GABRIEL ZHEZUS (VIDEO)

GOLI I HAVERTZ (VIDEO)

xzczxczxczxcxzcxzc

FORMACIONET ZYRTARE

ARSENAL – LENS

arsenal lens

PANORMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"