VIDEO/ “Ai po qan, ai po qan!”, lotët tradhtojnë basketbollistin kamerunas, zgjidhet MVP i sezonit në NBA

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 3, 2023 | 11:35

VIDEO/ “Ai po qan, ai po qan!”, lotët tradhtojnë basketbollistin kamerunas, zgjidhet MVP i sezonit në NBA

Xhoel Embid është shpallur MVP i sezonit të rregullt në NBA, me basketbollistin kameruans që shkëlqeu për Filadelfia 76ers.

embid

Ai la pas Nikola Jokiç dhe Janis Antetokunmpo, gjë që nuk u prit mirë nga fansat e këtij sporti.

Ajo që bëri përshtypje ishte momenti kur Embid shpallet MVP, i cili i rrethuar nga shokët e tij të skuadrës shpërthen në lot.

Në këtë moment të gjithë shokët e tij shkojnë të përgëzojnë kameruansin, duke bërtitur: “Ai po qan, ai po qan!”.

@nbaontnt What a moment for Joel Embiid #MVP #nba #embiid (via @sixers ♬ original sound – NBA on TNT


PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"