VIDEO/ 5 fitore në 5 ndeshje, Reali i Madridit mund me përmbysje Sociedadin dhe udhëheq me pikë të plota La Ligën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 17, 2023 | 22:59

VIDEO/ 5 fitore në 5 ndeshje, Reali i Madridit mund me përmbysje Sociedadin dhe udhëheq me pikë të plota La Ligën

Reali i Madridit ka marrë fitoren e pestë radhazi po në kaq ndeshje duke mundur me përmbysje Sociedadin në “Santiago Bernabeu”.

hozelu

Sfida nisi më mirë për miqtë të cilët shënuan që në minutën e 5’ me Barrentksea.

Gjithsesi skuadra e Ançelotit nuk u dorëzua, e cila gjeti golin që në fillimin e pjesës së dytë me anë të Valverdes, ndërsa në minutën e 60’ ishte Hozelu që kompletoi përmbysjen.

Kështu Reali udhëheq i vetëm La Ligën me 15 pikë, teksa ndiqet nga Barcelona me dy më pak. Nga ana tjetër Sociedadi vazhdon të jetë me vetëm 6 pikë në vendin e 11-të.

REZULTATI

REAL MADRID 2-1 REAL SOCIEDAD

46′ Valverde, 60′ Hozelu / 5′ Barrenetksea

GOLI I HOZELUS (VIDEO)

GOLI I VALVERDES (VIDEO)

GOLI I ANULUAR I KUBO (VIDEO)

GOLI I BARRENETKSEA (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE
dfhcfg

RENDITJA:

78987987987

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"