VIDEO/ 15 gola në 5 sfida në Bundesligën gjermane, triumfojnë Bajerni dhe Dortmundi (Rezultatet dhe Renditja)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 13, 2024 | 17:55

VIDEO/ 15 gola në 5 sfida në Bundesligën gjermane, triumfojnë Bajerni dhe Dortmundi (Rezultatet dhe Renditja)

Kanë përfunduar 5 sfidat e pasdites të vlefshme për javën e 29-të të Bundesligës gjermane.

40cb6a0a-bc57-4cde-a454-862761b6467c

Bajern Mynih ka mposhtur Këlnin me shifrat 2-0 falë golave të Gerreros dhe Mylerit.

Dortmund ka fituar në kampionat pas disfatës në Champions ndeshjen e parë me Atletiko Madridin. Verdhezinjtë kanë triumfuar në transfertën me Borusia Mynshengladbah. Lajpcig fiton me rezultatin 3-0 ndaj Volfsbugurt dhe Mainz triumfon me goleadë. Dueli Bokum-Heidenhem mbyllet në barazimin 1-1.

REZULTATET

BAJERN MYNIH 2-0 KËLN

BORUSIA MYNSHENGLADBAH 1-2 DORTMUND

LAJPCIG 3-0 VOLFSBURG

MAINZ 4-1 HOFENHAIM

BOKUM 1-1 HEIDENHEIM

RENDITJA

dfghfh

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"