VERDIKTET E SERISË A/ Empoli i shqiptarëve shpëton në minutat shtesë, Frozinone bie nga kategoria! Ja rezultatet dhe golat (VIDEO)

Postuar: Maj 26, 2024 | 22:51

Seria A uli mbrëmjen e sotme siparin për sezonin 2023-2024, me 4 duelet e mbrëmjes, që prodhuan 10 gola dhe një fund dramatik për sa i përket mbijetesës. Empoli i Berishës, Ismajlit dhe Shpendit, arriti të shmangte rënien nga kategoria, falë golit të Niang në minutën e 93-të në duelin ndaj Romës, ndërkohë që Frozinone e Marvin Çunit dhe Arijon Ibrahimoviçit, sezonin e ardhshëm do të militojë në Serinë B, pas disfatës në shtëpi mbrëmjen e sotme ndaj Udunezes, e cila rezultoi fatale.

SERIA

Humbja 0-1 ndaj bardhezinjve dëroi automatikisht Frozinonen në Serinë B, teksa një barazim do iu kishte mjaftuar për të shmangur humbjen, por skuadra e Çunit nuk ia doli, duke shoqëruar kështu Sasuolon dhe Salernitanën.

RENDITJAAAAA

Në dy duelet e tjera, kampionët e Interit nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 ndaj Veronës, po në barazim 1-1 u mbyll dhe sfida mes Lacios dhe Sasuolos.

FT

EMPOLI 2-1 ROMA

13′ Kancelieri, 90+3′ Niang/ 45’+1′ Aouar

VERONA 2-2 INTER

17′ Noslin, 37′ Suslov/ 10′ , 45’+1’Arnautoviç