Vendimtar goli i Gjimshitit, kjo është hera e parë në histori që Atalanta…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 9, 2023 | 23:29

Vendimtar goli i Gjimshitit, kjo është hera e parë në histori që Atalanta…

Berat Gjimshti ishte vendimtar mbrëmjen e sotme, teksa shënoi golin e fitores 1-0 në duelin ndaj Shtrum Grac në grupet e Ligës së Europës, duke i siguruar kualifikimin historik skuadrës së Atalantës.  

GJIMSHITI GOLI

Për herë të parë në historinë e kompeticioneve Europiane, skuadra zikaltër ka arritur të sigurojë kualifikimin nga faza e grupeve, teksa janë për t’u luajtur edhe 2 sfida të tjera. Atalanta nuk kishte fituar asnjëherë më parë 3 nga 4 ndeshjet e para në grupet e Champions-it dhe Europa League.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"