U turpërua nga Luzi në shtëpi, Burreli i jep dorën trajnerit Dorjan Bubeqi. Matjanët vazhdojnë me timonier të ri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 13, 2023 | 19:48

U turpërua nga Luzi në shtëpi, Burreli i jep dorën trajnerit Dorjan Bubeqi. Matjanët vazhdojnë me timonier të ri

Humbja 5-1 në shtëpi ndaj Luzi 2008 ka shkaktuar termet te skuadra e Burrelit. Nga 1-0 për matjanët ka ardhur përmbysja e çmendur nga skuadra e Luzit, disfatë e cila në Burrel kishte 54 vite që nuk përjetohej një turpërim i tillë. Humbja ka ngjallur dyshime në kampin matjan dhe menjëherë pas ndeshjes drejtuesit paralajmëruan se ajo që ndodhi të shtunën në “Liri Ballabani” do të analizohej me imtësi, ku u paralajmëruan edhe masa ndëshkimore nga gjoba deri në përjashtime.

BURRELI

Dita e sotme është pasuar me zhvillime te Burreli, i cili për momentin ka mbetur pa trajner. Dorjan Bubeqi nuk do të jetë më “timonieri” i ekipit matjan, pasi palët kanë ndarë rrugët.  Lajmin e ka bërë vetë klubi në rrjetet sociale, ku trajnerit kavajas i uron sukses dhe e falënderon për punën që ka bërë te Burreli.

“Falënderojmë trajnerin  për të gjithë kontributin e dhënë  deri tani. Ndahemi duke i dhënë dorën miqësisht njëri-tjetrit me respekt të plotë nga të dy palët. Urime dhe suksese në rrugëtimin në vazhdim”. Ky është njoftimi i matjanëve në lidhje me “divorcin” me trajnerin Dorjan Bubeqi.

Mbetet për të parë se kush do të jetë pasardhësi i trajnerit kavajas te Burreli. Me gjasa, ashtu siç është vepruar edhe në të shkuarën në kushte emergjence, drejtimi i ekipit i kalon trajnerit vendas, Renato Hoti.

Gjithsesi, në vazhdim pritet të tjera zhvillime në kampin matjan, ku përveç trajnerit të ri pritet të mësohen edhe masat ndëshkimore ndaj lojtarëve.

c

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"