Triumfuan ndaj Teutës U21, Vllaznia U21 shpallet matematikisht kampione e Shqipërisë për këtë grupmoshë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 12, 2023 | 16:02

Triumfuan ndaj Teutës U21, Vllaznia U21 shpallet matematikisht kampione e Shqipërisë për këtë grupmoshë

Vllaznia U21 ka mposhtur në transfertë Teutën U21 me rezultatin 3-2 duke u shpallur matematikisht kampione për këtë sezon. Përmes një postimi në Facebook, KF Vllaznia ka uruar të gjithë futbollistët dhe trajnerin për këtë sukses. 

hjdkd

Postimi i plotë

Pas fitores ditën e sotme ndaj Teutës në Durrës me rezultatin 3-2, Vllaznia U21 edhe matematikisht shpallet kampione e Shqipërisë për këtë grupmoshë për sezonin 2022-23. Dy javë para fundit, skuadra shkodrane ndodhet 7 pikë larg Bylisit të vendit të dytë dhe si rrjedhojë, kuqeblutë kanë festuar në fund të ndeshjes. Festa e zyrtarizimit si kampionë të vendit, do të zhvillohet pas ndeshjes së fundit të kampionatit. KF Vllaznia uron të gjithë futbollistët e këtij ekipi dhe stafin teknik me në krye profesor Elvis Plorin, për këtë sukses të tyre!

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"