Triumfi i Italisë kundër Ekuadorit, Vikario: Debutimi më i bukur që prisja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 25, 2024 | 19:29

Triumfi i Italisë kundër Ekuadorit, Vikario: Debutimi më i bukur që prisja

Në portë Italia ka një luks të tepruar, sepse ndonëse Donaruma mund të duket i paprekshëm, në çdo moment edhe Gulielmo Vikario është gati që ta zëvendësojë, me të njëjtën siguri:

Guglielmo-Vicario-Italy-Ecuador

“Për mua nuk mund të kishte një debutim më të bukur. Përveç se jam shpatulla e Donarumës, që për mua është një nder, mendoj se kjo thirrje në kombëtare, është një vlerësim i madh për mua dhe tani shpresoj që të konfirmohem edhe në Europian. Unë jam gjithmonë gati dhe fakti që nuk pësuam gol është dhe duhet të jetë një nga pikat tona më të forta në Gjermani”, tha portieri i Totenhemit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"