Trajneri holandez e bën zyrtare: Do të jem unë pasardhësi i Klop te Liverpuli

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 17, 2024 | 17:26

Trajneri holandez e bën zyrtare: Do të jem unë pasardhësi i Klop te Liverpuli

Arne Slot ka konfirmuar se do të jetë ai trajneri i ri i Liverpulit, pas largimit të Jurgen Klop. Trajneri aktual i Fejenordit, ka qenë prej javësh në diskutime me klubin dhe akordi raportohet se është arritur mes palëve.

arne slot

Kjo ka shtyrë trajnerin që në konferencën e sotme për mediat, të zyrtarizojë vetë gjithçka, pa pritur fundin e sezonit dhe njoftimin zyrtar të klubeve përkatëse.

“Unë mund të konfirmoj se do të jem unë trajneri atje në sezonin e ardhshëm”, tha Slot para gazetarëve vendas. Trajneri holandez raportohet se ka gjetur akordin me Liverpulin, por është në pritje të lejes së punës në Angli për vete dhe gjithë pjesëtarët e stafit para se klubi të bëjë gjithçka zyrtare.

Ndërkohë, Fejenord do të përfitojë një pagesë prej 10 milionë eurosh për prishjen para kohe të kontratës me teknikun.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"