Toni Kros i jep lamtumirën futbollit, Florentino Perez: Një nga më të mëdhenjtë e historisë së Real Madridit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 21, 2024 | 17:10

Toni Kros i jep lamtumirën futbollit, Florentino Perez: Një nga më të mëdhenjtë e historisë së Real Madridit

Toni Kros ka vendosur të pensionohet nga futbolli. Kampionati Europian në Gjermani do të jetë aventura e fundit e mesfushorit 34-vjeçarë. Nëpërmjet rrjeteve sociale presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka dashur të përshëndesë mesfushorin gjerman:

ESP: Real Madrid-Real Betis. La Liga Santander. Date 4 Karim Benzema of Real Madrid during the La Liga match between Real Madrid and Real Betis played at Santiago Bernabeu Stadium on September 3, 2022 in Madrid , Spain. kpng Copyright: xRubenxAlbarranx/xPRESSINx PS_220903_1307

“Toni Kros është një nga lojtarët më të mëdhenj në historinë e Real Madridit, ky klub do të jetë gjithmonë shtëpia e tij”.

Kros ka arritur të fitoje gjithsej 34 tituj në karrierë, dhe koleksionit të tij mund t’i shtohen edhe 2 të tjerë, në rast fitimit të Ligës së Kampioneve me Real Madridin dhe EURO 2024 me Gjermaninë.

SONI SALIHI-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"