Tirana mbush arkat, ja sa milionë euro kanë grumbulluar bardheblutë këtë sezon nga shitja e lojtarëve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 1, 2023 | 20:25

Tirana mbush arkat, ja sa milionë euro kanë grumbulluar bardheblutë këtë sezon nga shitja e lojtarëve

Tirana në këtë moment që flasim ka shitur dy lojtarë gjatë merkatos së janarit. Bëhet fjalë për Redon Xhixhën dhe Marsel Ismajlgecin, të cilët u kanë sjellë bardhebluve 700 mijë euro.

tirana

Këtu nuk llogariten largimet e verës, ku Tirana shiti tre lojtarë, Seferin, Tolin e Totren për shumën 820 mijë euro. Këtë sezon Tirana vetëm nga shitja e lojtarëve ka grumbulluar mbi 1.5 milionë euro, plus paratë e titullit dhe Europës.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"