Tersi i portierëve, sa shumë të dëmtuar në… Superiore

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 16, 2023 | 21:30

Tersi i portierëve, sa shumë të dëmtuar në… Superiore

Ky sezon deri tani ka qenë ndër më të vështirët për portierët e kampionatit shqiptar dhe ndoshta nga më të pafatët.

pano qirko

Nuk kishte ndodhur më parë që të dëmtoheshin kaq shumë prej tyre, në një kohë kaq të shkurtër, por edhe t’i ndjek tersi, siç ishte aksidenti me makinë i Pano Qirkos së Partizanit.

Më e penalizuara ka qenë Tirana, për shkak se humbi për një kohë të gjatë Gentjan Selmanin dhe më pas edhe të riun Mustafë Abdullahu, i cili luajti vetëm në dy ndeshje.

LISTA

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"