Termometri do të arrijë në 31°C, ja si parashikohet të jetë moti ditën e sotme në vend

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 24, 2024 | 9:41

Termometri do të arrijë në 31°C, ja si parashikohet të jetë moti ditën e sotme në vend

Ditën e sotme, e premte 24 maj, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti-me-diell

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 9 deri 26 °C

në zonat e ulëta 12 deri  31°C

në zonat bregdetare 14 deri 30 °C

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"