Të gjitha duelet e Kupës së Shqipërisë do të zhvillohen në të njëjtën ditë, ja kur luhet Superkupa mes Partizanit dhe Egnatias

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 15, 2023 | 14:41

Të gjitha duelet e Kupës së Shqipërisë do të zhvillohen në të njëjtën ditë, ja kur luhet Superkupa mes Partizanit dhe Egnatias

Në datën 6 dhjetor në orën 13:00 do të luhen të gjitha ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, të vlefshme për turin 1/16 të këtij kompeticioni. Ndërsa ndeshja e vlefshme për Superkupën e Shqipërisë mes Partizanit dhe Egnatias do të luhet në stadiumin ‘Air Albania’, më 20 dhjetor, në ora 19:00.

kupa-68

Njoftimi i plotë

Veç kalendarit të ndeshjeve të kampionatit “Abissnet Superiore”, nga java e 13-të e deri në javën e 15-të, si edhe kalendarit të ndeshjeve të “Kategorisë së Parë”, nga java e 12-të deri në javën e 16-të, Komisioni i Ligave dhe Garave ka përcaktuar edhe datat se kur do të luhen ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, të vlefshme për turin 1/16 të këtij kompeticioni.

Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen më 6 dhjetor në ora 13:00 dhe ekipet fituese do të kalojnë në fazën tjetër të garës.

Më poshtë edhe kalendari me ndeshjet e vlefshme për turin e 1/16 të Kupës së Shqipërisë:

Sakaq, ndeshja e vlefshme për Superkupën e Shqipërisë mes Partizanit dhe Egnatias do të luhet në stadiumin ‘Air Albania’, më 20 dhjetor, në ora 19:00.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"