“Të bëjë një m** të madh në Champions”, Murinjo nuk i ndal kunjat ndaj gjyqtarit: Është shumë i mirë për Ligën e Europës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 1, 2023 | 13:57

“Të bëjë një m** të madh në Champions”, Murinjo nuk i ndal kunjat ndaj gjyqtarit: Është shumë i mirë për Ligën e Europës

Duket se Murinjo nuk i ka kursyer kritikat për gjyqtarin e finales së Ligës së Europës, Entoni Tejlër, i cili u komentua për një prekje me dorë që nuk e akordoi penallti.

murinjo tejler

Gjatë konferencës së djeshme pas finales, ai nuk i ndaloi kunjat për anglezin, ku përveç se e quajti atë si një arbitër spanjoll, Murnijo gjithashtu zgjodhi të thoshte dhe gjëra të tjera.

“Tejlër është një arbitër i madh. le të shpresojmë që vitin tjetër të gjykojë vetëm në Champions, që ai mund të bëjë një m** të madh aty dhe jo në Ligën e Europës. Ne jemi më të përulur se kaq në Ligën e Europës”, ishin fjalët me sarkazëm të trajnerit portugez.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"