Talent i së ardhmes, Roko Vata përfundon në radarë e klubit të Serisë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 18, 2024 | 21:57

Talent i së ardhmes, Roko Vata përfundon në radarë e klubit të Serisë A

Edhe pse merkato është larg, Lacio po mendon për afrimet e mundshme. Një nga repartet që ka nevojë për ndryshime është sulmi dhe të reja të rëndësishme, vijnë së fundmi nga mediat italiane. 

 roko vata selltik

Klubi lacial ka identifikuar talentin shqiptar, Roko Vata, si një alternativë të mirë për ofensivën. Kryeqytetasit, kërkojnë një zëvendësues të Imobiles, teksa duan t’i japin më shumë hapësirë të rinjve dhe tashmë në këtë periudhë, po shqyrtohen shumë emra. 

Vata është pjesë e klubit skocez të Swlltic dhe po vëzhgohet në mënyrë të veçantë nga Lazio. 19-vjeçari premton shumë për të ardhmen dhe kalimi në Itali do të ishte një mundësi e mirë për të treguar veten. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"