Supersfida e kësaj jave në Serinë A, ja si pritet të rreshtohen skuadrat në Juventus-Napoli

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 8, 2023 | 12:10

Supersfida e kësaj jave në Serinë A, ja si pritet të rreshtohen skuadrat në Juventus-Napoli

Nëse ka diçka që duket vështirë e ndryshueshme në pritje të Juventus-Napoli, ato duken formacionet e të dyja skuadrave.

juventus napoli

Sidomos në rastin e trajnerit Masimiliano Alegri, ai i ka zgjedhjet e detyruara nga porta, mesfusha dhe sulmi, ky dyshimi i vetëm është të luajturit nga minuta e parë e kapitenit të rikthyer, Danilo, apo konfirmimi i Ruganit.

Për sa i përket pjesës tjetër, mbrojtësi i majtë Kambiaso do të konfirmohet si mesfushor i djathtë nga zgjedhjet e pakta në këtë repart dhe në sulm pritet sërish dyshja Kieza-Vlahoviç.

Nga ana tjetër, edhe Maxarri do të përgjigjet me artilerinë e tij më të rëndë, ku pa dyshim sytë do të jenë të kthyer të gjithë nga dyshja Kvaratskhelia-Osimhen.

asdfasdfa

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"