Superliga e Kosovës/ Llapi përfiton nga hapi i gabuar i Ballkanit, merr përsëri kreun e renditjes

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 31, 2024 | 18:53

Superliga e Kosovës/ Llapi përfiton nga hapi i gabuar i Ballkanit, merr përsëri kreun e renditjes

Barazimi i Ballkanit këtë të shtunë ndaj Prishtinës i ka shkuar më së miri për shtat ekipit të Llapit, i cili ka përfituar menjëherë nga ky “asist” për t’u ngjitur përsëri në vendin e parë në klasifikim.

llapi

Golat e Bekteshit, Maliqit dhe Hysenit i siguruan sot fitoren 3-0 ndaj Lirisë së vendit të fundit në klasifikim dhe bënë që të kthehet përsëri një pikë sipër Ballkanit në renditjen e Superligës.

Një fitore e rëndësishme ishte edhe ajo 1-0 e Feronikelit ndaj Fushë Kosovës, pasi shkëputet nga zona e ftohtë ku gjendet Gjilani i cili u ndal në barazim 1-1 me Dukagjinin.

REZULTATET

Feronikeli-Fushë Kosova 1-0

Gjilani-Dukagjini 1-1

KF Llapi-Liria 3-0

sadssaddaadsdasdasdsaadsads

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"