SUPERIORE U-17/ 10 gola në 3 ndeshje, skuadrat e Shkodrës triumfojnë ndaj rivalëve të kryeqytetit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 28, 2021 | 18:11

SUPERIORE U-17/ 10 gola në 3 ndeshje, skuadrat e Shkodrës triumfojnë ndaj rivalëve të kryeqytetit

Edhe Kategoria Superiore U-17 mbylli sot javën e 14-të. Shkodra dhe Vllaznia siguruan fitore përballe Internacional Tiranës dhe Brians me rezultatet 2-1 dhe 3-0 në Grupin A.
kategoria-superiore-u17

Në Grupin B, Pogradeci mposhti me shifrat 3-1 Pepën.

Pas kësaj ndalese, Shënkolli kryeson Grupin A me 29 pikë, të ndjekur nga Shkëndija e Tiranës me kuotë të barabartë pikësh dhe Tirana në vendin e tretë me një pikë më pak.

Grupi B kryesohet nga Akademia e Futbollit me 29 pikë,  e ndjekur nga Vora në vendin e dytë me 26 pikë.

REZULTATET E JAVËS SË 14-të PËR KATEGORINË SUPERIORE U-17

GRUPI A

E shtunë
PARTIZANI-TIRANA 1-3
LAÇI-SHKËNDIJA E DURRËSIT 4-0

E diel 
SHKODRA-INTERNACIONAL TIRANA 2-1
VLLAZNIA-BRIANS 3-0
U17 A

GRUPI B

E shtunë
VORA-FLAMURTARI 3-3
BESA-SKËNDERBEU 3-3
TEUTA-FOOTBALL REPUBLIC 1-3
APOLONIA-AKADEMIA E FUTBOLLIT 4-1

E  diel
POGRADECI-PEPA 3-1

U17 B

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"