Sulmuesi legjendar i Bajern, Roi Makait: Musiala-Virc, dyshja më e mirë në historinë e gjermanëve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 27, 2024 | 15:38

Sulmuesi legjendar i Bajern, Roi Makait: Musiala-Virc, dyshja më e mirë në historinë e gjermanëve

Sulmuesi ikonik i klubit të Bajern Roi Makait nuk i ka kursyer fjalët plot “mjalt” për binomin e Gjermanisë Musiala-Virc.

1737335806.0

Ish-futbollisti holandez ka mbetur i impresionuar nga kreativiteti dhe talenti i futbollistëve në fjalë, aq sa beson se ata mund të rikthejnë Gjermaninë “e artë”: “Florian Virc është lojtar i jashtëzakonshëm. Tepër i zgjuar dhe punëtor në shërbim të ekipit. Edhe pse nuk ka protagonizmin e Musialës, sërish interpretimi i lojës nga futbollisti i Leverkusen të magjeps.

Pas Xhamal Musialas është magjistar i vërtetë me topin në këmbë. Talenti më i madh që kam parë në historinë e përfaqësueses gjermane. I zoti të mbulojë disa role në fazën ofensive, duke nisur me linjat, profili i numrit 10 e deri shërbimi i shokëve të ekipit. I bindur se çdo trajner do e dëshironte ta kishte në grup. Sa herë që Musiala dhe Virc veprojnë me njëri-tjerit, janë të pandalshëm”, tha Makai.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"