Statistikat/ Tirana e vjetshme, 15 pikë më shumë se e këtij sezoni

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 23, 2023 | 21:07

Statistikat/ Tirana e vjetshme, 15 pikë më shumë se e këtij sezoni

Tirana është vite larg me sezonin e shkuar. Në çdo drejtim bardheblutë kanë shifra më të ulëta se kampionati i kaluar. Bardheblutë dhe çdo ekip tjetër që merr pjesë këtë sezon janë shumë larg me skuadrat e sezonit të shkuar.

tirana

Tirana që drejtonte kampionatin sezonin e kaluar në javën e 26-të të Superiores. Bardheblutëvjet në javën e 26-të kishin 59 pikë.

Këtë sezon Tirana ka 44 pikë së bashku me Partizanin, që mbajnë vendin e parë. Bardheblutë vjet në këtë sezon kishin 15 pikë më shumë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"