Statistikat e frikshme/ Rekordmen absolut, kush është futbollisti i Bajernit që ka fituar 12 kampionate në 11 sezone 

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 27, 2023 | 20:33

Statistikat e frikshme/ Rekordmen absolut, kush është futbollisti i Bajernit që ka fituar 12 kampionate në 11 sezone 

Ylli francez i Bajernit, Kingsli Koman, ka arritur një rekord të jashtëzakonshëm në karrierën e tij futbollistike. Ky i sotmi me fanellën e Bajernit, është kampionati i dymbëdhjetë i fituar në njëmbëdhjetë turne të luajtur si profesionist nga Koman. 

Komannnn

 E pabesueshme por e vërtetë. Në dhomën e tij të trofeve francezi ka, 2 Ligue 1 me PSG (2013 dhe 2014), dy Serie A me Juventus (2015 dhe 2016) dhe tetë Bundesliga (2016-2023). 

KOMANNNN2

Vlen të theksohet fakti se Koman është vetëm 26-vjeç dhe karriera e tij pritet të jetë akoma dhe më befasuese.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"