Soler zëvendësoi Nejmarin në sfidën kundër Juves, Mbape: Nuk janë njësoj, por ne bëmë aq sa mundëm

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 4, 2022 | 16:43

Soler zëvendësoi Nejmarin në sfidën kundër Juves, Mbape: Nuk janë njësoj, por ne bëmë aq sa mundëm

Mesfushori i PSG-së, Karlos Soler startoi në fitoren kundër Juventusit pasi Nejmar u pezullua për akumulim kartoni. Mesfushori spanjoll kishte misionin e komplikuar për të zëvendësuar një lojtar kyç te PSG, por Kilian Mbape nuk dukej i lumtur për këtë vendim.

a-rookie-judges-his-first-against-Juventus

Pas përfundimit të sfidës ai dha një prononcim për mediat.

“Soleri nuk luan zakonisht si titullar. Ai është një lojtar i ndryshëm nga Nejmar. Ata nuk kanë të njëjtat karakteristika. Por hej, ne bëmë atë që mundëm, bëmë disa gjëra interesante dhe fituam ndeshjen”, u shpreh ai.

Largimi i Nejmar kishte një rëndësi të caktuar për Kilian Mbape, pasi ai është një nga lojtarët më të mirë të skuadrës në sezon dhe kështu u përpoq ta shpjegonte në mikrofonat e mediave franceze.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"