Sllovenia publikon listën paraprake për EURO 2024 / Nuk mungojnë emrat si Oblak dhe Sheshko, rikthehet Iliçiç

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 21, 2024 | 17:50

Sllovenia publikon listën paraprake për EURO 2024 / Nuk mungojnë emrat si Oblak dhe Sheshko, rikthehet Iliçiç

Një tjetër kombëtare ka publikuar listën e saj paraprake për Kampionatin Europian 2024. Bëhet fjalë për Slloveninë, e cila ndodhet në grupin C bashkë me Danimarkën, Serbinë dhe Anglinë.

209991_31db7a0ae8cc2f20abbd0a1babae2b0a

Lista ka në përbërje gjithsej 30 emra, dhe vetëm 26 prej tyre do të jenë përfundimtare, ku edhe do të jenë të pranishëm në kompeticionin më të madh europian.

Lista vazhdon si më poshtë:

Portier: Jan Oblak (Atletiko Madrid), Vid Beleç (AOPEL), Igor Vekiç (Veille), Matevj Vidovsek (Olimpia)

Mbrojtës: Zan Karniçnik (Selie), Miha Blaziç (Leks), Xhur Balkoveç (Alaniaspor), Xhaka Bijol (Udineze), Erik Xhanza (Gurnik), Petar Stojanoviç (Sampdoria), Vanja Drkusiç (Soçi), David Brekalo (Orlando Siti), Zan Zaletel (Vyborg)

Mesfushor: Timi Elsnik (Olimpia), Sandi Lovriç (Udinese), Tomi Horvet (Sturm Graz), Xhon Gorenc-Stankoviç (Sturm Graz), Xhasmin Kurtiç (Sydtirol), Adam Çerin (Panathinaikos), Benjamin Verbiç (Panathinajkos), Nino Zugelj (Bodo Glimt), Miha Zeiss (Fenerbahçe), Adrian Zelkoviç (Spartak)

Sulmues: Jan Mlakar (Pisa), Zan Vipotnik (Bordo), Benjamin Sheshko (Laipcig), Andraz Sporar (Panathinaikos), Zan Çelar (Lugano), Luka Zahoviç (Pogon), Xhosip Iliçiç (Maribor)

SONI SALIHI-PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"