Shumë fate të skuadrave vendosen sot, njihuni me duelet që mbyllin javën e 32-të të Superiores

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 20, 2024 | 8:30

Shumë fate të skuadrave vendosen sot, njihuni me duelet që mbyllin javën e 32-të të Superiores

Sot do të luhen 3 duelet që do të mbyllin javën e 32-të të Superiores.

Kategoria-Superiore

Në orën 15:00 do të luhet sfida mes Laçit dhe Egnatia, me rrogozhinasit që janë më disi komodë për shkak të renditjes në të cilën ndodhen. Nga ana tjetër, kurbinasit duan të afrohen me vendin e 6-të.

Ndërsa në orën 18:00 do të luhet derbi Partizani-Dinamo në “Air Albania”. Një duel që pritet të jetë shumë i luftuar. Të kuqtë do të kërkpjnë vendin e dytë por në rast se humbasin, blutë marrin vendin e tretë.

Në po të njëjtin orar, Teuta do të përballet me Vllazninë. Në rast fitoreje për të dyja, durrsakët ngjiten në vendin e 7-të dhe shkodranët afrohen me kreun.

NDESHJET

LAÇI-EGNATIA ORA 15:00

PARTIZANI-DINAMO ORA 18:00

TEUTA-VLLAZNIA ORA 18:00

yery

PANORAMASPORT.AL 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"