Shqipëria përballë Roko Vatës, ja kur luhet sfida e Kombëtares U-19 me Irlandën në “Elbasan Arena”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 15, 2023 | 9:50

Shqipëria përballë Roko Vatës, ja kur luhet sfida e Kombëtares U-19 me Irlandën në “Elbasan Arena”

Shqipëria U-19 do të zbresë sot në fushë për të zhvilluar ndeshjen e parë kualifikuese për Europianin e kësaj grupmoshe.

shqiperi-U19-azerbajxhan3-1

Duke nisur nga ora 14:00 në stadiumin “Elbasan Arena”, skuadra e drejtuar nga Ervin Bulku do të përballet me Irlandën, e cila ka të grumbulluar edhe talentin shqiptar Roko Vata, djali i ish-kapitenit të Kombëtares Rudi Vata dhe pritet të jetë në fushë si rival.

Shqipëria U-17, përveç ndeshjes së parë do të luajë edhe dy takime të tjera, atë me Belgjikën më 18 nëntor, ora 14:00, dhe më 21 nëntor ndaj Sllovenisë, në të njëjtin orar dhe stadium. Synimi i kësaj grupmoshe në këto kualifikuese është kalimi në fazën “Elite Round”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"