Shpërthen peshëngritësi Qerimaj: Presidenti Gjoza ka bërë skandal, fshehu…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 22, 2024 | 14:22

Shpërthen peshëngritësi Qerimaj: Presidenti Gjoza ka bërë skandal, fshehu…

Peshëngritësi Erkand Qerimaj ka bërë një akuzë të fortë në profilin e tij në Facebook. Ai shkruan që një sportist është kapur me doping, por Federata e ka mbajtur të fshehtë.

ERKAND QERIMAJ

Postimi i plotë

Skandali i fundit ne federaten e peshngritjes rasti i fundit i nje rasti sportist qe esht kapur me doping, qe esht mbajtur i fshehur nga federata dhe institucionet per te mbrojtur Federaten dhe Elezin.

Mendimi im qe urgjentisht Elez Gjoza te japi Dorheqje te behen zgjedhje te reja. Drejton Federaten qe ne Vitin 2013 ika ber 3 Mandate me Shume Skandale. Fondi dhe Federata esht per sportistat e Tranjerat ,Jo per te shkuar ne gjepat e medhenje te Presidentit . Per te Ber Turizem me njerzt e Familjes me leket e taksapaguesve,

Shporru nga Federata Hajdut Mashtrues.

Mendimi im Erkand Qerimaj

Kampion Europe e Bote qe na viti 2002

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"