Sherri me Mesin, reagon Rodrigo: S’mund të flas për këtë, Real Madridi nuk më lejon

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 30, 2023 | 14:56

Sherri me Mesin, reagon Rodrigo: S’mund të flas për këtë, Real Madridi nuk më lejon

Një tjetër gol me shumë peshë për Rodrigon, i cili në mungesë të Viniciusit, ka vendosur që të marrë mbi supe së bashku me Bellingamin peshën e Realit të Madridit.

Rodrigo

“Kundër Napolit mendoj se ndeshjen e fitoi tifozeria jonë, e cila na shtyu në maksimum edhe pas golit të disavantazhit. Gol spektakolar? Mua më pëlqen që të bëj lëvizje të tilla në fushë dhe për këtë arsye jam i lumtur, pasi situata të tilla i provoj shpesh në stërvitje. Të gjithë kanë nisur të flasin për një duel direkt timin me Bellingamin, brenda skuadrës, por është e vështirë që të jesh në nivelin e tij në çdo sfidë dhe e vështirë që të provosh të shënosh më shumë se ai. Pastaj kemi një trajner si Ançeloti që di gjithmonë sesi të na shtyjë në maksimum, kështu që nuk besoj se mund të bënim diçka më mirë se kaq. Çfarë ndodhi me Mesin në Brazil-Argjentinë? Reali më ka qepur gojën… Klubi nuk më lejon që të them atë që ndodhi me Mesin në ‘Marakana’, edhe pse po të flisja…”, përfundoi sulmuesi brazilian i Realit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"