Rydiger flet për marrëdhënien me Tomas Tuhel: Dëshira ime ishte PSG-ja, por tek Çelsi fituam Championsin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 23, 2024 | 15:05

Rydiger flet për marrëdhënien me Tomas Tuhel: Dëshira ime ishte PSG-ja, por tek Çelsi fituam Championsin

Antonio Rydiger është një ndër lojtarët më të rëndësishëm të Real Madridit. 

rydiger

Pas përvojës së tij te Roma, futbollisti ishte gati të transferohej te PSG-ja, përpara se të kalonte te Çelsi.

Në në intervistë të dhënë për mediat gjermane, mbrojtësi tha se donte të bashkohej me Tomas Tuhel ndaj donte PSG-në, por shtoi se më pas tekniku e ndoqi te blutë e Londrës.

“Doja të largohesha. Doja të shkoja te PSG-ja me Tomas Tuhel, kjo ishte dëshira ime, por nuk ndodhi dhe gjashtë muaj më vonë ai erdhi tek Çelsi nga PSG-ja. Pastaj ne fituam Championsin së bashku”, u shpreh Rydiger.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"