Rinovimi i Leaos, shtyhet data e firmës me sulmuesin portugez

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 26, 2023 | 14:35

Rinovimi i Leaos, shtyhet data e firmës me sulmuesin portugez

Pas muajve të tërë me thashetheme e lajme që kundërshtonin njëri-tjetrin, e sotmja duhej të ishte dita e firmës së Rafael Leaos mbi kontratën që do ta lidhte me Milanin për pesë sezonet e ardhshme me një rrogë që do të prekte 5 milionë eurot e një klauzolë 175 milionëshe.

leao

Me sa duket, klubi kuqezi dhe tifozët duhet të presin akoma me zyrtarizimin e rinovimit që është shtyrë. Me gjasë do të vijë pas ndeshjesh me Juventusin e parashikuar për të dielën në 20:45.

Praktikisht nuk ka vend për alarme, por janë ende disa detaje që duhen sqaruara përpara se çdo gjë të vendoset e zezë mbi të bardhë. Mbase portugezi pret garanci për kualifikimin në Champions, diçka që mund të jetë aritmetike me tri pikë mes Juves e Veronës (ndeshja e fundit e kampionatit).

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"