Rikthim i bujshëm i ish-kampionit të Botës te Bajerni, tifozët nuk e duan në Mynih

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 2, 2023 | 13:55

Rikthim i bujshëm i ish-kampionit të Botës te Bajerni, tifozët nuk e duan në Mynih

Zheron Boateng ka kryer seancat e para stërvitore ditën e djeshme në kampin e Bajernit dhe asgjë nuk është e rastësishme. Bordi dhe stafi i trajnerëve do të analizojnë rendimentin e 35-vjeçarit dhe nëse bind do të firmosin më të deri në merkaton e dimrit.

BOATENG

Mungesa e alternativave në prapavijë, shto dëmtimet, duket se e kanë bërë jetike përforcimin në këtë fazë, aq më tepër kur merkatoja është e mbyllur.

Gazetari Fabricio Romano e ka bërë fakt të kryer se brenda 24-orësh Boateng do të jetë zyrtarisht lojtari i ri i Bajernit.

Ndërkohë kanë shkaktuar jo pak trazira reagimet kundërshtuese te tifozët bavarezë në rrjete sociale, duke e konsideruar mbrojtësin jo të denjë, marrë në konsideratë moshën dhe çështjet gjyqësore.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"