Revolucion total, skuadra e Kategorisë së Parë tenton në pankinë Gentian Mezanin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 23, 2021 | 20:42

Revolucion total, skuadra e Kategorisë së Parë tenton në pankinë Gentian Mezanin

Miltjadh Gurma nuk do të jetë trajner i Butrintit. Pas të birit (sulmuesi Mario Gurma), ka shpallur “divorcin” edhe babai. Sarandjotët po përgatiten për revolucion total në Kategorinë e Parë dhe ndryshimet prekin pankinën dhe organikën.

Gurma Butrinti logo

Nëse merkaton e kanë nisur (duke afruar disa lojtarë), ende nuk kanë zgjidhur çështjen e stolit.

Kërkimet për të gjetur pasuesin vazhdojnë, ndërsa gazeta “Panorama Sport” mëson se kandidat është edhe një emër i njohur i trajningut shqiptar.

Bëhet fjalë për vlonjatin Gentian Mezani, i cili po shqyrtohet si pistë nga drejtuesit.

Gentian-Mezani

Hall më vete mbetet edhe porta, pas largimit të grekut Grigoris Syrakas.

Lushnjari Kaloshi u provua, por u largua.

Kështu, sarandjotët do të tentojnë të rikthejnë në portë Marjo Bytyçin, ndërsa po testohet edhe Klajdi Hasanaj që më parë ka luajtur ne Gramsh.

TOMOR SHEHU – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"