RENDITJA E SUPERIORES/ Vllaznia me hap kampioni, Tirana jashtë katërshes. Ja situata pas javës së 26-të

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 3, 2024 | 0:11

RENDITJA E SUPERIORES/ Vllaznia me hap kampioni, Tirana jashtë katërshes. Ja situata pas javës së 26-të

“Abissnet Superiore” ka mbyllur dhe javën e 26-të, me sfida që dhuruan spektakël.

superiore renditja

Vllaznia mundi Tiranën ditën e sotme me rezultatin 3-1 në “klasiken” e futbollit shqiptar, me shkodranët që treguan se janë skuadra e momentit. Kuqeblutë tani e shohin veten tre pikë larg Egnatias kryesuese, teksa Tirana ndodhet jashtë “Final 4.

Në derbin e Durrësit, Teuta mundi Erzenin me rezultatin 3-0 duke u ngjitur kështu në renditje dhe duke vazhduar me misionin mbijetesë.

Në sfidat e djeshme, Partizani mundi Kukësin në shtëpi, Laçi u mposht nga Skënderbeu dhe Egnatia barazoi me Dinamon.

REZULTATET:

E SHNTUNË (02.02.2024)

VLLAZNIA 3-1 TIRANA

TEUTA 3-0 ERZENI

E PREMTE (01.03.2024)

PARTIZANI 3-0 KUKËSI

LAÇI 0-1 SKËNDERBEU

EGNATIA 1-1 DINAMO

RENDITJA:

64

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"