RENDITJA E SUPERIORES/ Fitojnë vetëm Egnatia dhe Partizani, tre duele u mbyllën në barazim. Mësoni situatën pas javës së 12-të

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 6, 2023 | 20:01

RENDITJA E SUPERIORES/ Fitojnë vetëm Egnatia dhe Partizani, tre duele u mbyllën në barazim. Mësoni situatën pas javës së 12-të

Dueli Partizani-Vllaznia ka mbyllur javën e 12-të të Kategorisë Superiore.

superiore renditja

“Demat” nxorrën “brirët” ndaj shkodranëve duke i mposhtur me rezultatin e thellë 4-1. Një duel fantastik që prodhoi shumë lojë, raste dhe gola.

Ndërkohën ditën e djeshme të treja duelet u mbyllën në barazim. Tirana doli me 1 pikë nga Skënderbeu ashtu si Laçi nga “Niko Dovana” ndaj Teutës. Në ndeshjen Kukësi dhe Dinamo nuk u shënua asnjë gol.

Ndërkohë të shtunën Egnatia arriti të mposhtë në transfertë Erzenin me rezultatin minimal 1-0.

JAVA 12/ SUPERIORE

E SHTUNË, 4 NËNTOR

ERZENI 0-1 EGNATIA

E DIELË, 5 NËNTOR

KUKËSI 0-0 DINAMO

SKËNDERBEU 1-1 TIRANA

TEUTA 1-1 LAÇI

E HËNË, 6 NËNTOR

PARTIZANI 4-1 VLLAZNIA

RENDITJA

7

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"