RENDITJA E KATEGORISË SË PARË/ Bylisi shkëputet drejt Superiores, ja situata pas ndeshjeve të sotme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 26, 2023 | 19:43

RENDITJA E KATEGORISË SË PARË/ Bylisi shkëputet drejt Superiores, ja situata pas ndeshjeve të sotme

Java e 13 e Kategorisë së Parë ka luajtur sot 4 ndeshje të cilat kanë dhuruar rezultate të cilat ndajë edhe më shumë grupin e skuadrave në objektivat që kanë për këtë sezon.

kategoria-e-pare-1

Bylisi, me fitoren ndaj Flamurtarit, shkëputet edhe më shumë në kryesimin e kampionat, me një hap të sigurt drejt kthimit të shpejtë në Superiore. Ndërkohë, vlonjatët shpërdorojnë një mundësi të mirë për t’u ngjitur në vendin e dytë në klasifikim dhe për të vënë nën trysni ekipet e tjera.

Edhe Apolonia ka lënë pikë të rëndësishme rrugës, duke u ndalur në barazim nga Korabi, ashtu siç nuk po arrin të shprehet në formën maksimale ekipi i Kastriotit, i cili u frenua në një ndeshje pa gola nga Burreli.

Sa i përket luftës për mbijetesë, fitorja e dytë e Luzit bën më interesante garën në fund, pasi kjo skuadër ka filluar të reagojë në kërkim të pikëve që do t’i mundësojnë mbijetesën.

JAVA 13
TË DIELËN

LUZI 2008 2-0 TOMORI
KASTRIOTI 0-0 BURRELI
BYLIS 2-0 FLAMURTARI
APOLONIA 2-2 KORABI

TË HËNËN
LUSHNJA-BESA ora 13:30
VORA-ELBASANI ora 13:30

sdffsdfdsfsdsdfsdfsdfsdf

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"