Renditja e Kategorisë së Parë/ Bylisi merr “arratinë”, ja si ndryshon tabela pas javës së 13-të

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 27, 2023 | 17:20

Renditja e Kategorisë së Parë/ Bylisi merr “arratinë”, ja si ndryshon tabela pas javës së 13-të

Kategoria e Parë mbylli siparin e javës së 13-të ditën e sotme me dy duelet e zhvilluara në orën 13:30, ku Lushnja triumfoi ndaj Besës me rezultatin 2-1, teksa supersfida mes Vorës dhe Elbasanit përfundoi në barazim 1-1. 

topi-kategoria-e-pare

Për sa i përket renditjes pas përfundimit të javës së 13-të, “komandon” Bylisi i trajnerit Bellai me një diferencë +6 pikë nga Elbasani i vendit të dytë. TOP 5-ja plotësohet nga Flamurtari, Apolonia dhe Vora që përpiqen t’i ushtrojnë presion dy skuadrave të kreut.  

Rivalitet i ashpër edhe në zonën e ftohtë, teksa Luzi 2008, Tomori, Besa dhe Kastrioti janë momentalisht nën ethet e rënies nga kategoria.  

REZULTATET DHE RENDITJA:  

REZULTATET

RENDITJA

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"