Rekordi/ Lojtarët me më shumë fitore në Bundesligë, Tomas Myler i lindur për të thyer tabu

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 3, 2023 | 23:48

Rekordi/ Lojtarët me më shumë fitore në Bundesligë, Tomas Myler i lindur për të thyer tabu

Bajerni do të “peshkojë” në javën e 23-të në Bundesligën gjermane Shtutgartin në transfertë, me qëllimin e vetëm, suksesin dhe mbajtjen e kreut. Përtej këtij faktori, Myler do të ketë shansin të barazojë rekordin e Oliver Kahn në aspektin e numrit të fitoreve në ligën vendëse.

MYLER

33-vjeçari aktualisht pozicionohet në vendin e tretë në këtë renditje, e përkthyer me 309 suksese, 1 më pak se Kahn, i cili mban shkallën e dytë më të ulët të podiumit. Ndërsa “rekordmeni” i kësaj kategorie ndodhet në Mynih dhe është Nojeri.

MYLERRR

Kapiteni i Bajernit ia ka dalët të korrë suksese në 322 raste përgjatë kuotës së 478 sfidave. “Plakushi” nga Mynihu po përjeton formë të mirë dhe realizimi i ndonjë goli të mundshëm do të ishte mënyra më e mirë për ta kurorëzuar arritjen brenda “familjes”, pasi edhe Kahn ka luajtur me bavarezët.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"