Rekordi i klubit të Premier Ligës/ Luan ekipi më i ri në histori

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 26, 2023 | 18:53

Rekordi i klubit të Premier Ligës/ Luan ekipi më i ri në histori

Njëzet e tre vjeç e 238 ditë ishte mosha mesatare e formacionit titullar të Çelsit mbrëmjen e djeshme në “Old Trafford”, më i riu në historinë e klubit.

Premier_League_Logo.svg

Blutë e Londrës janë vetëm skuadra e tretë në historinë e Premier Ligës që starton me 9 lojtarë nën moshën 24 vjeç në një ndeshje, pas Midëllsbrout (10 lojtarë kundër Fulhamit në maj 2006) dhe Aston Vilës (10 kundër Suonsit në janar 2013).

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"