Rei Manaj mbyll aventurën në Angli, gati rikthimi në Serinë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 31, 2023 | 18:14

Rei Manaj mbyll aventurën në Angli, gati rikthimi në Serinë A

Rei Manaj mund të largohet nga Uotfordi pa mbushur ende sezonin e parë në Angli, pasi klubet nga Spanja, Italia dhe Turqia po ndjekin sulmuesin.

rei manaj

25-vjeçari iu bashkua Uotfordit vetëm në verë, në një marrëveshje me Barcelonën, por mund të thuhet se gjërat nuk kanë shkuar saktësisht sipas planit për lojtarin. Problemet me dëmtimet nënkuptojnë se Manaj është kufizuar në vetëm gjashtë paraqitje deri më tani në kampionat, gjatë së cilës periudhë ai ka arritur vetëm një gol.

Dhe me trajnerin Slaven Biliç i cila tashmë ka një repart të ngjeshur, Manaj duhet të luftojë shumë për të kapur minuta.

Prandaj një lëvizje mund të vijë sot, teksa “The Athletic” zbuloi se përfaqësuesit e lojtarit janë në diskutime me klube nga Italia, Spanja dhe Turqia për një ndryshim të mundshëm.

Nëse Manaj do të shkojë në Turqi, do të ketë kohë deri më 8 shkurt për të përfunduar një transferim, pasi në atë datë është afati i tyre, ndërsa Italia dhe Spanja janë deri sot në mbrëmje.

Udineze e sheh si opsion

Jo vetëm Florian Thauvin, por merkato e Udinezes mund të mbyllet me ardhjen e Rei Manajt.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare është duke u larguar nga Uatfordi dhe mund të kthehet sërish në Serinë A, por këtë radhë te Udineze, në rast të lamtumirës së Nestorovskit që kërkohet nga Sampdoria.

KRISTI SEJATLLARI – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"