Reali pranon kushtin e Mbapesë, “galaktikët” do të trasnferojnë nga PSG-ja edhe…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 28, 2024 | 22:31

Reali pranon kushtin e Mbapesë, “galaktikët” do të trasnferojnë nga PSG-ja edhe…

Kilië Mbape duket gjithnjë e më pranë Realit të Madridit, me yllin francez që duket se I ka dhënë fund aventurës së tij me PSG-në.

mbape

Gjithsesi, duket se “galaktikët” duhet t’I plotësojnë një kusht tjetër 25-vjeçarit, duke kryer dhe një transferim tjetër nga Parisi.

Bëhet fjalë për vëllain e vogël të Kiliës, Ithan, 17-vjeçari që aktivizohet me moshat e PSG-së.

mbape

Ithan Mbape është aktivizuar tre herë me ekipin e parë të “parizienëve”, teksa ka shkëlqyer te UEFA Youth League. Ky transferim nuk do të ndihmojë Realin vetëm që të arrijë te Kilië, por edhe duke përforcuar akademinë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"