Rabio nuk fshihet pas barazimit me Interin: Duam të fitojmë titullin kampion!

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 26, 2023 | 23:17

Rabio nuk fshihet pas barazimit me Interin: Duam të fitojmë titullin kampion!

Adrien Rabio është kthyer në një nga pikat kyçe të lojës së Juventusit. Mesfushori francez, pas shumë vitesh mes kritikave, është bërë një element i pazëvendësueshëm për bardhezinjtë dhe një lider. Si i tillë, pas ndeshjes së barazuar me Interin ai ka deklaruar se skuadra kishte bërë mirë, teksa konfirmoi se bardhezinjtë kishin synim të qartë fitoren e titullit kampion dhe jo thjesht praninë mes katër të parëve në kampionat.

5e6e9589fff9360dc07a6fc676ebc543-57439-oooz0000

“Një rezultat i mirë, qartësisht dëshironim të fitonim, por Interi është një skuadër e vështirë për t’u përballur. Këtë natë nuk ishte vendimtare, do të kemi kohë për të siguruar pikë të tjera në vijim.

Goli i Lautaros? Kemi dalë të gjithë pak më shumë, ata vertikalizuan menjëherë. Më mbrapa duhej të ishim më të egër ndaj Lautaros, por ndodh, sipas meje është një pikë e mirë.

Kieza dhe Vlahoviç? Janë dy lojtarë të rëndësishëm për ne. Kemi nevojë për Dushan dhe për mirëkuptimin që ka me Kiezan. Jemi të lumtur për ta.

Kandidatë për titull? Unë e shoh gotën gjysmë të mbushur, do të bëjmë padyshim më mirë në ndeshjet e tjera. Objektivi im dhe i të gjithëve në dhomat e zhveshjeve është të fitojmë titullin. Jemi të fortë, duhet të jemi të ndërgjegjshëm për këtë, mund t’ia dalim”, tha francezi i Juventusit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"